FAQ

Často kladené dotazy

Profil

Pojištění a nehoda

Cena

Převzetí a vrácení vozu

Průběh rezervace

Vytvoření rezervace a její změny

Registrace do Peoplecar

Obecně o Peoplecar

For municipalities Category_test 2

For municipalities Category_test 1

Kde najdu klíčky od auta a dostupné dokumenty?

Naše vozy jsou plně ovládané přes aplikaci, pomocí které si vůz odemknete i zamknete. V přihrádce spolujezdce ale najdete kartu pro nabití vozu v naší nabíjecí stanici a dále zelenou kartu a kopii technického průkazu.

Rád bych smazal svůj účet, je to možné?

Ano, je to možné. V aplikaci klikněte na tlačítko „Žádost o vymazání účtu“, které najdete v nastavení účtu, v sekci Základní informace.

Potřebuji změnit telefonní číslo nebo email?

Telefonní číslo si můžete změnit jednoduše sami v aplikaci, pro změnu emailu je třeba kontaktovat naši zákaznickou linku.

Jak si mohu změnit heslo?

Heslo si můžete sami změnit v aplikaci v nastavení vašeho účtu v sekci Základní informace.

Mám nový řidičský průkaz, jak jej mohu aktualizovat ve svém profilu?

Řidičský průkaz si můžete změnit sami v aplikaci nahráním nového průkazu, který následně náš tým zkontroluje a schválí.

Jak je zajištěn bezvadný technický stav vozidla?

Všechna naše vozidla jsou pravidelně kontrolována v autorizovaných servisech.

Co mám dělat, pokud se mi během zápůjčky stane něco s vozem?

Pokud se jedná o menší závadu, nahlaste závadu pomocí aplikace (tlačítko „Nahlásit závadu“ na detailu rezervace) a kontaktuje naši zákaznickou linku. Pokud je vůz nepojízdný, zavolejte ihned naší zákaznickou linku, kde vám náš tým pomůže. Nicméně v případě, že je porucha zaviněna řidičem, je řidič zodpovědný za výdaje na opravu.

Jak mám nahlásit pojistnou událost?

Pro vás je to bez práce, pojistnou událost řeší náš tým. V případě potřeby je však možné, že vás bude naše zákaznická linka kontaktovat.

Co mám dělat, pokud se mi stane nehoda?

Pokud si situace nebo právní předpisy žádají příjezd policie nebo záchranné služby, zavolejte je jako první. Poté kontaktujte naši zákaznickou linku. Na místě bude potřeba vyplnit hlášení o nehodě, případně si od policie vyžádat protokol.

Je vůz pojištěný nebo si musím dokupovat nějaké pojištění?

Ano, všechny naše vozy mají havarijní pojištění se spoluúčastí 10 000 Kč a samozřejmě povinné ručení. V případě zavinění škody hradíte částku rovnající se výši spoluúčasti nebo nižší (v závislosti na výši škody), nikoli však nižší. Cena pojištění je již v ceně zapůjčení auta, kterou vidíte v aplikaci.

Účtuje se něco na konci zápůjčky?

Ano, pokud byste například nevrátili vůz včas, účtujeme vám dodatečný čas zapůjčení vozidla, navíc si vyhrazujeme právo udělit pokutu za pozdní vrácení. Dále si vyhrazujeme právo udělit pokutu např. za znečištění či poškození vozu. Více detailu najdete v Ceníku pokut.

Kdy se mi strhávají peníze za rezervaci a obdržím nějaké vyúčtování?

Peníze se vám strhávají již v okamžiku vytváření rezervace, spolu s úspěšným zaplacením za rezervaci obdržíte email s fakturou. Pokud rezervaci prodlužujete, také zde dostanete po zaplacení prodloužení samostatnou fakturu.

Jak jinak mohu získat další kredity?

Kromě nákupu předplacených balíčků získává každý registrovaný uživatel 100 Kč, každý uživatel, který vloží při registrací zvací kód, dostane 200 Kč a pak můžete další kredity získat sdílením svého vlastního zvacího kódu.

Co jsou předplacené balíčky?

Předplacené balíčky vám umožňují ušetřit na rezervaci vozu. Zakoupením balíčku vám připíšeme na účet bonusové kredity, které jsou potom odečteny od ceny rezervace. U každého balíčku vidíte, kolik vás bude balíček stát a kolik kreditů za něj dostanete. V aplikaci pak přehledně vidíte vaše zakoupené kredity a jejich expiraci a také použité či expirované.

Jak se počítá výsledná cena?

Základní jednotkou je cena za 30 minut zapůjčení vozidla, výsledná cena tak záleží na celkové délce zápůjčky. Pokud nemáte v aplikaci žádné kredity, je celá výsledná částka stržena z platební karty. Pokud v aplikaci máte kredity, jsou od celkové částky k zaplacení odečteny a doplácíte pouze případný rozdíl.

Co je v ceně zápůjčky?

V ceně zápůjčky je zapůjčení vozu, neomezený nájezd, pojištění vozu a také možnost bezplatného nabíjení vozu v jeho domovské nabíjecí stanici.

Kolik stojí zapůjčení vozu a proč se liší cena v jednotlivých obcích či komunitách?

Cenu za zapůjčení vozu vidíte v detailu každého vozu. Cena vozu se liší podle typu vozu, ale také podle obce/komunity, neboť provozovatelem vozu jsou obce/komunity, které si samy stanovují cenu za zápůjčku vozu.

Co mám dělat, pokud jsem zamknul vůz a ukončil zápůjčku, ale nechal jsem v autě své věci?

Kontaktujte naši zákaznickou linku a vůz vám na dálku odemkneme.

Co mám dělat, pokud se mi během jízdy nebo vrácení vozidla vybil mobil?

Pokud máte možnost, půjčte si od někoho telefon, kde se přihlásíte v Peoplecar aplikaci do svého účtu a vůz tak vrátíte. Pokud to není možné s pomocí zapůjčeného telefonu, kontaktujte naši zákaznickou linku.

Co mám dělat, pokud mi nejde zápůjčka nejde v aplikaci ukončit?

Ujistěte se, že jste připojeni k internetu. Dále aplikaci restartujte a zkuste vůz vrátit znovu. Pokud jste splnili všechny podmínky pro vrácení vozidla popsané výše, a přesto nejde zápůjčka řádně ukončit, ukončete ji přes tlačítko „Mám problém s vrácením vozu“ a uveďte, o jaký problém se jedná. Pokud ani to nejde, kontaktujte naši zákaznickou linku.

Co mám dělat, když je nabíjecí stanice, kam mám vrátit vůz obsazená nebo poškozená?

Pokud je nabíjecí stanice označená RZ zapůjčeného vozu obsazená, můžete vůz vrátit do jiné nabíjecí stanice na dané adrese. Pokud jsou všechny nabíjecí stanice obsazené, zaparkujte v bezprostřední blízkosti. Pokud je nabíjecí stanice poškozená a nelze zahájit nabíjení, nechte vůz u nabíjecí stanice nepřipojený ke stanici. V obou případech ukončete rezervaci pomocí tlačítka „Mám problém s vrácením vozu“ a uveďte, o jaký problém se jedná, nejlépe zdokumentujte problém i pomocí fotografií.

Musím vracet vůz s určitou úrovní nabití?

Už chvíli po vás může mít auto rezervované někdo jiný. Buďte proto ohleduplní a pokud to půjde, vraťte jej alespoň s 20 % baterie. Nebo výpůjčku ukončete zavčas, aby se stihlo aspoň trochu dobít, než si vůz půjčí někdo další.

Jak probíhá vrácení vozu a jaké jsou podmínky vrácení vozu?

Vrácení vozu probíhá stejně jako převzetí vozu skrze aplikaci. Aplikace vám umožní vůz vrátit, jen pokud jej vracíte na domovské adrese vozu, kterou vidíte v detailu rezervace. Dále je nezbytné, aby byl vůz připojený do nabíjecí stanice a bylo zahájeno nabíjení vozu. V neposlední řadě se ujistěte, že jste nabíjecí čip vrátili zpět do vozu, zavřeli jste všechna okna vozu a že jste si ve voze nic nezapomněli. Pak už je potřeba jen vůz pomocí aplikace zamknout a vrátit.

Mohu vrátit vůz na jiném místě, než kde jsem si ho převzal?

Nikoli, vůz je potřeba vždy vrátit v obci, ve které jste si vůz půjčil, a do mateřské nabíjecí stanice (adresa uvedená v detailu rezervace). Pokud se budete snažit vrátit vůz na jiné adrese, aplikace vám nedovolí zápůjčku ukončit.

Co mám dělat, pokud jsem převzal vybité vozidlo?

Pokud je vůz vybitý, prosím kontaktujte naši zákaznickou linku.

Co mám dělat, když jsem si nějaké závady všiml až v průběhu jízdy?

Závadu na voze můžete nahlásit v aplikaci nejen v rámci převzetí vozu, ale také kdykoli během zápůjčky, stačí v detailu rezervace kliknout na „Nahlásit závadu“.

Co mám dělat, pokud jsem převzal poškozené vozidlo?

Veškeré závady na vozidle nahlašte do aplikace v rámci procesu převzetí vozu. Pokud by byl vůz vážně poškozený nebo nepojízdný, kontaktujte naši zákaznickou linku.

Nelze mi přes aplikaci odemknout či zamknout vůz, co mám dělat?

Nejprve se ujistěte se, že jste připojení k internetu a zkuste restartovat Bluetooth připojení. Dále aplikaci restartujte a zkuste vůz znovu odemknout či zamknout. Pokud bude problém přetrvávat, kontaktujte naši zákaznickou linku a vůz vám na dálku odemkneme nebo zamkneme.

Co mám dělat, když mi nefunguje aplikace a nelze mi vůz převzít?

Nejprve se ujistěte se, že jste připojení k internetu. Dále aplikaci restartujte a zkuste vůz převzít znovu. Pokud bude problém přetrvávat, kontaktujte naši zákaznickou linku.

Jak probíhá převzetí vozu?

Převzetí vozu probíhá skrze aplikaci, která vás procesem provede. Při převzetí vozu si vůz pořádně zkontrolujte a jakékoli nesrovnalosti, které najdete, v aplikaci nahlaste, aby bylo později jasné, že za tyto závady nenesete odpovědnost. Poté už zbývá jen ukončit nabíjení vozu pomocí čipu, odpojit vůz od nabíjecí stanice a můžete vyrazit na cestu.

Kdy a kde si můžu vůz převzít?

Adresu, kde je vůz v den rezervace k převzetí, vidíte v aplikaci v detailu rezervace. Aplikace vám umožní si vůz převzít nejdříve 5 minut před začátkem zápůjčky.

Potřebuji auto po cestě dobít, jak to mám udělat?

Zajeďte na nejbližší dobíjecí stanici pro elektromobily a postupujte podle návodu na stojanu. Dobití v tomto případě hradíte vy. Pokud se pohybujete ve své obci, můžete využít mateřskou dobíjecí stanici, zápůjčka se nepřeruší ani neukončí a dobíjení je v tomto případě zdarma.

Nestihnu vrátit vůz ve stanoveném čase, co mám dělat?

Prosím kontaktujte bezodkladně naši zákaznickou linku, pozdním vrácením mohou být ovlivněny rezervace po vás. Za pozdější vrácení si vyhrazujeme právo uplatnit smluvní pokutu.

Mohu převážet v autě zvířata?

Ano, v autě je možné převážet domácí mazlíčky v odpovídajícím přepravním boxu. Pokud dojde ke znečištění interiéru auta, vyhrazujeme si právo uplatnit smluvní pokutu a žádat po klientovi náhradu škody.

Může se v aute kouřit a jíst?

Kouření, včetně elektronických cigaret je v autě zakázáno. Pokud dojde ke znečištění interiéru vozidla, vyhrazujeme si právo uplatnit smluvní pokutu a žádat po klientovi náhradu škody. Ve voze se prosím chovejte maximálně ohleduplně, ať si může jeho komfort užít i klient po vás.

Mohu s autem do zahraničí?

Ano, s vozem můžete cestovat v rámci EU kdekoliv, ale je nezbytné, abyste nás o tomto záměru informovali alespoň 3 pracovní dny předem na email: info@peoplecar.eu. Vystavíme vám oprávnění k výjezdu vozidla do zahraničí, které musí být uloženo ve vozidle pro případ úřední kontroly. Dále je vaše povinnost dodržovat platné sazby za využití dálnic daného státu, a to na vaše náklady.

Mohu s autem na dálnici?

Ano, v rámci ČR jsou elektromobily osvobozeny od dálniční známky, o nic se tak nemusíte starat.

Může vůz řídit i někdo jiný, než kdo si dělá rezervaci?

Ne, vůz smí řídit pouze registrovaný uživatel Peoplecar, na kterého je rezervace vytvořena.

Je nějaké omezení, kolik mohu s autem ujet?

Nikoli, v rámci zaplacené rezervace máte neomezený nájezd.

Kdy mi budou vráceny peníze za zrušenou zápůjčku?

Pokud jste zápůjčku stornovali více než 24 hodin před jejím začátkem, vrátíme vám celou částku. Vrácené peníze by vám měly být připsány na účet do 7 pracovních dnů.

Vůz nakonec nevyžiji, mohu zápůjčku stornovat?

Ano, storno rezervace je možné bezplatně do 24 hodin před zahájením zápůjčky. Za pozdější storno rezervace si vyhrazujeme právo účtovat storno poplatek ve výši plné ceny zápůjčky.

Potřebuji změnit délku zápůjčky, co mám dělat?

Pro jakékoli změny v rezervaci, ať už prodloužení či posunutí rezervace, kontaktujte naši zákaznickou linku.

Na jak dlouho si mohu vůz zapůjčit?

Vůz je možné si půjčit minimálně na 30 minut a maximálně na 96 hodin (4 dny).

Mohu si půjčit auto i v jiné obci, než ve které bydlím?

Ano, vůz si můžete půjčit kdekoli, kde jsou naše vozy k dispozici. Nicméně je důležité, abyste vůz vždy vrátili v obci, kde jste si ho také půjčili.

Jak si mohu zapůjčit auto?

Stačí být přihlášený, mít schválený profil a nahranou platební kartu. Pak už stačí si na základě lokality a času vybrat vůz, který vám vyhovuje a dokončit rezervaci. Rezervace se stává závaznou jejím zaplacením a už nic nebrání si v den rezervace vyzvednout a vydat se na cestu.

Moje registrace byla zamítnuta, co mám dělat?

Je možné, že nebyly splněny všechny požadavky registrace. Pokud si přejete znát přesný důvod zamítnutí vaší registrace, prosím kontaktujte naši zákaznickou linku. Peoplecar si vyhrazuje právo zamítnout registraci i při splnění výše uvedených požadavků, a to i bez udání důvodu.

Jak dlouho trvá schválení profilu?

Po vyplnění registrace prochází všichni uživatele interní kontrolou. Náš tým schválí váš profil většinou během pár minut, někdy to může trvat déle, nejvýše však 24 hodin.

Co je zvací kód?

Každý registrovaný uživatel má svůj zvací kód, který může sdílet s ostatními. Pokud vám někdo z přátel nasdílel svůj zvací kód, můžete ho vložit na začátku registrace. Vy získáte do aplikace odměnu 200 Kč ihned po registraci, váš kamarád obdrží 100 Kč po ukončení vaší první zápůjčky.

K čemu je potřeba zadat mé osobní údaje a doklady?

Vaše osobní údaje a doklady slouží k ověření vaší totožnosti a abychom si byli jistí, že jste držitelem platného řidičského průkazu. Velmi dbáme na ochranu dat, nemusíte se tedy bát zneužití svých dat a dokladů.

Jak probíhá registrace do Peoplecar a jak dlouho trvá?

Registrace je snadná a zabere vám jen pár minut. V rámci registrace je pouze potřeba vyplnit základní osobní údaje, nahrát fotografie platného občanského a řidičského průkazu skupiny B a pořídit vlastní autoportrét (selfie). To je za vás vše, pak už je potřeba jen počkat na schválení vašeho profilu. Jako bonus, každý registrovaný uživatel od nás dostane do aplikace 100 Kč, díky kterým může mít první rezervaci levnější.

Co musím splnit, abych si mohl půjčit sdílený vůz Peoplecar?

Pro zapůjčení sdíleného vozu je potřeba si do telefonu stáhnout naši aplikaci a projít snadnou registrací, jejíž podmínkou je platný občanský a řidičský průkaz skupiny B. Jakmile schválíme váš účet, stáváte se registrovaným uživatelem a po zadání platebních údajů vám již nic nebrání zarezervovat si vůz a vyrazit na cestu.

Co mohu jako řidič udělat proto, aby byly vozy Peoplecar dostupné v mém okolí?

Pokud byste rádi využívali službu Peoplecar, ale není ve vaší obci dostupná, můžete vyplnit jednoduchý formulář na našich stránkách https://www.peoplecar.eu/kontakt. Následně žadatele o naší službu oslovíme, na základě vstupních údajů navrhneme ekonomický model a společně vymyslíme nejlepší řešení pro danou komunitu.

Kde je Peoplecar dostupné?

Peoplecar je nová služba, která se bude postupně rozšiřovat do českých měst a obcí, kde o tuto službu projeví zájem. Vedle toho budeme službu rozvíjet společně s našimi obchodními partnery ve vybraných developerských projektech, na univerzitách a podobně. O aktuální dostupnosti služby se informujte také na našem webu na www.peoplecar.cz.

Co je služba Peoplecar?

Peoplecar je komplexní systém sdílení vozů v úzké spolupráci s určitou komunitou, která je jeho zřizovatelem a investorem. Po registraci do aplikace Peoplecar je možné si zvolený sdílený elektromobil snadno vypůjčit.